Dawno nie pisałam, ale czas jakoś tak szybko leci że nim się człowiek obejrzy mijają miesiące. Trochę mam problemów zdrowotnych ze sobą-myślę, że to przewlekły stres mnie wykańcza :( Jednak co mam zrobić. Gdyby można było usnąć i obudzić się kilka lat wcześniej......Dezaprobata 

W tym miesiącu dzieci były na wizycie kontrolnej u gastrologa i neurologa. Gosia zdrowiutka jak zawsze i oczywiście uśmiechnięta od ucha do ucha. Grześ bardzo utył, musiałam iść z nim do szpitala na badania co jest tego powodem -czekam na wyniki badań. Być może ma uszkodzony po zapaleniu mózgu ośrodek głodu, a wtedy nie wiem co będzie. Mamy nową Panią psycholog, taką z serem do dzieci, której się chce i bardzo chce pomóc Grzesiowi. Myślę, że wspólnie coś wymyślimy i młody nauczy się kontrolować swoją złość. W obecnej chwili z tym mamy największy problem, Grześ nie kontroluje gniewu-krzyczy, przeklina, rzuca się po podłodze a gdy już emocje opadną jest mu wstyd i bardzo żałuje tego co zrobił lecz mówi, że nie potrafi nad tym zapanować bo to dzieje się bez jego udziału. W takim stanie nie może chodzić do szkoły, więc w dalszym ciągu ma nauczanie indywidualne. Biedny tak bardzo brak mu kolegów zwłaszcza teraz jak dzieci siedzą głownie w domu, latem jest lepiej bo dzieci bawią się na dworze i Grześ razem z nimi. W wakacje postaram się zmienić z pomocą dr. Zwolińskiego leki na padaczkę u Grzesia-może uda się zostawić go na jednym leku.

Dziękuję wszystkim, którzy dalej nas wspierają Całus

Zaczęto księgować 1% na subkoncie Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą-Kochani z całego serca Wam dziękuję za przekazanie Gosi i Grzesiowi 1%. Bardzo doceniam Waszą stałą pomoc, wsparcie poprzez aukcję charytatywne, stałe zlecenia, czy okazjonalne wsparcie-jesteście kochani!!!

Co u nas.

Gosia realizuje obowiązek szkolny u taty, inaczej się nie dało-musiałabym się sklonować, a to nie łatwe ŚmiechOd poniedziałku do czwartku jest na wsi, a później wraca do domku. W tym czasie Grześ realizuje nauczanie indywidualne w domku, a pod koniec tygodnia mamy SI, psychologa czy rehabilitację.

Pod koniec sierpnia Gosia była na turnusie rehabilitacyjnym w Polanice, dzielnie i intensywnie ćwiczyła, Codziennie konik, SI, rehabilitacja, masaże, zajęcia w sali doświadczania świata to tylko niektóre z zajęć jakie odbywały się na turnusie. Nóżki Gosi są coraz silniejsze, ale nie będą stać bez operacji na którą na dzień dzisiejszy nie jestem zdecydowana, bo to poważne obciążenie i nie wiadomo czy w ogóle możliwe do zrealizowania. Trzeba byłoby wymienić stawy kolanowe, a Gosia intensywnie rośni. Grześ natomiast całe wakacje miał się dobrze, ma cały czas mnóstwo wyładowań i bardzo zły zapis eeg, ale chociaż wydłużyliśmy okres między kolejnymi dużymi napadami. Niestety ma ataki z emocji, szkoła, skupienie, koncentracja, coś nowego, niepewność to wszystko wywołuje najprawdopodobniej napad złości napadowy :( Grześ czasem nie pamięta co się działo podczas jego napadu złości. Ma bardzo dużo skutków ubocznych po lekach, jest roztrzęsiony, mocno rozdygotany, nadpobudliwy, ruchliwy nie jest w stanie pracować na lekcjach, jego skupienie pozwala mu przeczytać dwa wyrazy. Nauka mnie przeraża, mam już wrzody na żołądku ze stresu, nie mogę patrzyć jak się męczy Płacz Chciałabym w warunkach domowych zrobić mu 24 godzinne eeg, by zobaczyć co się dzieje w jego głowie podczas tych napadów złości. Żyje nadzieją, że mózg dziecka jest plastyczny i kiedyś mu się polepszy, że będzie jak dawniej, wesołym chłopcem. Na dzień dzisiejszy nie ma kolegów, siedzi w domu i jedyny jego kontakt z rówieśnikami to gry online,  czasem krótka zabawa z dziećmi pod blokiem lub nasze wspólne wypady do kina. 

Gosia w obecnej chwili jest na turnusie rehabilitacyjnym w Ustroniu Morskim

 

 

pojechała z tatą. To nic, że nie ma słońca-radość jest ogromna. Ma masaże które uwielbia i krioterapię na chore kolanka, w wakacje pojedzie jeszcze na jeden no może jak się uda uzbierać środki na dwa turnusy rehabilitacyjne dedykowane dla dzieci z mózgowym porażeniem w ośrodku Polanika.

Grześ właśnie wrócił z turnusu rehabilitacyjnego w Polanice na którym bardzo ciężko pracował, codziennie SI, hipoterapia, terapia zajęciowa z rówieśnikami, psycholog, rehabilitacja ręki. Pod koniec turnusu Grzesiu nie dawał już rady, szybko się nudzi i męczy na tych wszystkich psychotropach. Ataków jest jakby troszkę mniej-brak szkoły? Zaczęliśmy też po przerwie kontynuować terapię SI, która bardzo Grzesiowi jest potrzebna, bo zaburzenia integracji sensorycznej wróciły do niego ze zdwojona siła po zapaleniu mózgu.

Tak bardzo chciałabym zapewnić w te wakacje Gosi 3 turnusy, a Grzesiowi 2. Potrzebuję też po wakacjach ruszyć z programem terapeutycznym dla Grzesia i Gosi. Mam już terapeutów :)

Grześ musi w tygodniu mieć co najmniej raz psychologa i raz terapię SI. Gosia potrzebuję codziennie rehabilitacji, raz w tygodniu: terapii SI, neurologopedę, logopedę. Obojgu przydałaby się raz w tygodniu hipoterapia, którą uwielbiają-chyba muszę zacząć grać w lotto Dezaprobata

Kochani potrzebuję Waszej pomocy!!!

Dawno nic nie pisałam, ale mało mam ostatnio czasu.

Dziś więcej o Grzesiu.

U Gosi wszystko w jak najlepszym porządku- za kilkanaście dni Gosia pojedzie z tatą na turnus rehabilitacyjny. Mimo, że nie jesteśmy razem mogę liczyć w tej kwestii na jego pomoc.
Niedawno byłam z Grzesiem w Klinice na Ligocie i jestem trochę załamana tym co usłyszałam Lekarze pracujący tam nie znają dziecka po zapaleniu mózgu u którego padaczka przeszłaby Powiedzieli jednak bym tak bardzo nie brała sobie tego do serca, gdyż zapalenie mózgu jest tak rzadka chorobą że dzieci najczęściej po niej są ciężko upośledzone i skoro Grześ tak obronną ręka z tego wyszedł może u niego będzie inaczej. 
W szkole jakaś tragedia, nauczyciele sądzą że Grześ nie jest chory tylko zły, zresztą Grześ jest tak obierany przez 95% społeczeństwa  Był okres, że i ja zaczęłam w to wierzyć, karałam go pod dyktando nauczycieli zabierając to co lubi i napady wzrosły wtedy o 300 %. Grześ czasami potrafi wyzywać bardzo wulgarnie ludzi, dostaje ataku szału, krzyczy, uderza, patrzy nieobecnym wzrokiem-teraz wiem, że to napad. Takie zachowanie zaprezentował w szpitalu na konsultacji psychiatrycznej, lekarz z wieloletnim doświadczeniem stwierdził, że to wynika z choroby-nie złego zachowania, by pozwolić mu wtedy krzyczeć i zostawić go w spokoju. Grześ ma obecnie 3 choroby, które mogą powodować takie zachowanie: ADHD, cechy autystyczne po zapaleniu mózgu, padaczkę skroniową. Ma lęki, w szkole na przerwach nie potrafi wytrzymać hałasu, czasem ma napady które ja zauważam np. odrabia lekcję i nagle nie wie ile jest 1+1, powtarza w kółko błędne wyniki, liczby by po 3 minutach wszystko sam zrobić bezbłędnie. Testy na inteligencję wykazały prawidłowy rozwój umysłowy, Grześ bierze aż 3 bardzo silne leki, które wpływają na jego zdolność uczenia się, na koncentrację, a i tak radzi sobie z nauką i dostaje ze sprawdzianów 4-5. EEG niestety ma dalej paskudne, w jego mózgu są cały czas wyładowania Być może będę w przyszłości rozważać leczenie komórkami macierzystymi. W obecnej chwili potrzebujemy terapii poznawczo-behawioralnej, która jest tylko prywatnie  W poradniach pedagogiczno-psychologicznych nie ma takich terapeutów, w poradniach psychiatrycznych też nie ma-oddzwoniłam wszystkie w okolicy Koszt godziny to 100 zł-potrzebujemy dużo zajęć z terapeutą bo tylko taka terapia zadziała u Grzesia i może mu pomóc. 
W przyszłym roku szkolnym rozważam nauczanie domowe, tylko nie wiem czy temu podołam 

 

 

 

Czas szybko zasuwa jak oszalały. Dzień za dniem leci i niem się obejrzałam nastała wiosna.

Co u nas Uśmiech

Gosia w ostatnim czasie strasznie płakała, gryzła się po rączkach i nic nie było ją w stanie uspokoić. Skończyło się na szpitalu. Okazało się, że rozszerzona dieta spowodowała nadżerki w żołądku i przełyku Gosi. Ścisła dieta i leki zobojętniające kwasy żołądkowe przywróciły równowagę w żołądku Gosi i znów maja mała córeczka jest roześmiana od rana do nocy Śmiech Oczywiście dalej się rehabilitujemy.

Gosi brat Grześ po wprowadzeniu drugiego silnego leku przeciwpadaczkowego od 60 dni nie miał ataku padaczki z utratą przytomności jednak cały czas w jego głowie są wyładowania. Z tego też powodu za kilka dni idziemy do Kliniki Neurologii w Katowicach. Grześ jako tako sobie radzi, długi wysiłek umysłowy strasznie go męczy-nie potrafi się skupić. W maju chcę zacząć z nim terapię psychologiczną, gdyż dodatkowo bardzo często popada w złość-furię i nie panuje wtedy wcale nad sobą. Mogą to być nawet napady padaczkowe niedrgawkowe, ale tego nie wiemy. W dalszym ciągu otrzymuje szereg suplementów regenerujących mózg. 

Kochani z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, szczęścia i pomyślności-oczywiście smacznego jajka i mokrego dyngusa Śmiech

 

 

 

Licznik odwiedzin